Aktualności wróć

Zarząd „WUŻ” wybrany na nową kadencję

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. zwołane na 30 maja 2019r. powołało Pana Marka Wengrzyna na stanowisko Prezesa Zarządu na nową kadencję. Członkiem Zarządu na kolejną kadencję został Pan Jarosław Mikielewicz.

Komunikat / Asysty przeciwpożarowe

Informujemy, że z dniem 01.04.2019r. wprowadzamy w zakres naszych usług asysty przeciwpożarowe. W związku z tym dodajemy do Taryfy WUŻ w dziale III nowy paragraf.

Par. 17, Dział III

  1. „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. zapewnia usługi asyst przeciwpożarowych holownikami z dodatkowym znakiem klasy FIRE FIGHTING 1 i FIRE FIGHTING 1a, obsadzonymi zastępem ratowników Zespołu Pożarniczego, zgodnie z obowiązującymi przepisami portowymi.
  2. Stawki opłat za asysty przeciwpożarowe obejmują opłaty za zastęp ratowników Zespołu Pożarniczego
  3. Opłaty za asysty przeciwpożarowe, naliczane są według stawek godzinowych (wg par.12)
  4. Stawka opłat za działania gaśniczo-ratownicze wykonywanych w trakcie asyst pożarowych z użyciem holownika ze znakiem klasy FIFI 1 lub FIFI 1a: EUR 8 000 + VAT – za każdą rozpoczętą godzinę powiększoną o koszt zużytych materiałów i środków stanowiących wyposażenie holownika, liczone według ich wartości odtworzeniowej. Czas pracy liczony jest od przerwania asysty przeciwpożarowej do jej wznowienia lub od momentu odcumowania z miejsca bazowania holownika, do ponownego zacumowania  w tym samym miejscu  bazowania
  5. Zgodnie z obowiązującymi przepisami „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. może przysługiwać roszczenie o wynagrodzenie za udzielenie pomocy w ramach ratownictwa morskiego, bezpośrednio od podmiotów, na których rzecz ratownictwo nastąpiło, lub których mienia działania  ratownicze dotyczyły.

 

TARYFA-01.04.2019

Naliczanie dodatku bunkrowego

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 25.02.2019r. zgodnie z Tabelą do dodatku bunkrowego zamieszczoną na stronie internetowej w zakładce „Taryfa” rozpoczynamy naliczanie dodatku bunkrowego w wysokości 2% do stawki bazowej wynikającej z Taryfy.

Tabela do dodatku bunkrowego

„WUŻ” Gdańsk zamieszcza Tabelę do dodatku bunkrowego zgodnie z zapisem w Taryfie w § 11 i 16.

Dodatek bunkrowy

„Atlas” – nowy holownik

We wtorek 4 września 2018r. ok. południa

jest spodziewany w Gdańsku „Atlas” -

nowy holownik „WUŻ” Port and Maritime

Services Ltd Sp. z o.o.

Zarząd „WUŻ wybrany na nową kadencję

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników „WUŻ Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. zwołane na 9 czerwca 2017r. powołało Pana Marka Wengrzyna na stanowisko Prezesa Zarządu na nową kadencję. Członkiem Zarządu na kolejną kadencję został Pan Jarosław Mikielewicz.

KOMUNIKAT / NOWA TARYFA OD 01.01.2017r.

Informujemy, że od dnia 01.01.2017 r. zmienia się TARYFA za usługi świadczone przez „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o.

Wprowadza się następujące zmiany:

1. Usystematyzowano zapisy w Taryfie (m.in. zmieniono ilość działów i paragrafów segregując je wg. świadczonych usług).

2. Likwiduje się rabat dla statków linii regularnych, zarejestrowanych w danym porcie.

3. Likwiduje się rabat dla statków trampowych, poczynając od 11 zawinięcia w każdym roku kalendarzowym, do danego portu, rozliczającego usługę holowniczą.

 

taryfa-01-01-2017

Podniesienie bandery na holowniku Herkules

W czwartek 17 listopada 2016r. o godz. 11:30 na Nabrzeżu Ziółkowskiego w Gdańsku odbyło się podniesienie bandery na holowniku Herkules.

http://www.portalmorski.pl/tv/filmy/podniesienie-bandery-na-herkulesie/

Herkules już w Gdańsku

W poniedziałek 31 października 2016r. dotarł do Gdańska holownik Herkules. Tuż po godz. 11:00 został wprowadzony do portu w asyście czterech holowników: Akul, Taurus, Tytan i Vega.
herkules-12herkules-17herkules-13              

Zdjęcia: Jarek Ramult

 

http://www.gospodarkamorska.tv/relacje-tv/Zobacz-namocniejszy-holownik-na-polskim-wybrzezu-%E2%80%93-HERKULES-dotarl-do-Gdanska-l1067.html

Herkules płynie do Gdańska

Najnowszy holownik „WUŻ” Port and Maritime Services już w drodze. Jednostka wypłynęła w niedzielę z Galati w Rumunii. Zbudowała ją stocznia Santierul Naval Damen Galati SA. Herkules będzie najmocniejszym holownikiem w Polsce.

– Herkulesa spodziewamy się w Gdańsku 5 listopada – mówi Dariusz Bączkowski z „WUŻ” Port and Maritime Services.

Herkules to holownik typu ASD 2913 (tylnopędnikowy). Ma 29,10 m długości, 13,23 m szerokości, 5,5 m zanurzenia oraz 5,35 m wysokości bocznej. Moc napędu głównego jednostki sięga 5050 kW (6772 KM), a jej uciąg na palu to ponad 80 T. Herkules to holownik nowej generacji – przy niewielkich rozmiarach dysponuje dużą mocą i silnym uciągiem.

Jednostka, mimo że powstała w rumuńskiej stoczni Santierul Naval Damen Galati SA., to formalnie jej głównym kontraktującym była holenderska Scheepswerf Damen – Gorinchem B.V. Stępkę pod budowę holownika położono 24 listopada 2015 roku, a jego wodowanie odbyło się w 21 lipca tego roku w Galati.

Herkules po wprowadzeniu do eksploatacji będzie najmocniejszym holownikem ze stacjonujących dotychczas w polskich portach.

 

Źródło: gospodarkamorska.pl