O firmie wróć

Firma „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. powstała 24.06.1991r. i jako prywatna spółka pracownicza wywodzi się z przekształcenia Wydziału Usług Żeglugowych Morskiego Portu Gdańsk. Świadczy usługi portowo-morskie zarówno dla polskich jak i za- granicznych kontrahentów.

Firma „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. powstała 24.06.1991r. i jako prywatna spółka pracownicza wywodzi się z przekształcenia Wydziału Usług Żeglugowych Morskiego Portu Gdańsk. Świadczy usługi portowo-morskie zarówno dla polskich jak i zagranicznych kontrahentów.

 

Do podstawowej działalności firmy zalicza się holowania portowe, cumowanie oraz holowania morskie, których rocznie wykonywanych jest kilkadziesiąt.

 

Nasze holowniki wyposażone są w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu jesteśmy gotowi do obsługi największych statków, jakie zawijają do Portu Gdańsk – tankowców, kontenerowców oceanicznych, masowców oraz platform wiertniczych. Spółka posiada również dźwig pływający o udźwigu 63 tony wykorzystywany w wielu operacjach.

 

Dysponując flotą 12 holowników i zatrudniając ponad 200 osób jest największą i zarazem ostatnią polską firmą holowniczą w naszym kraju. Sukcesy i rozwój zawdzięcza nowym inwestycjom i nieustannej modernizacji posiadanej floty. Kładzie także nacisk na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, których zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie przekłada się wprost proporcjonalnie na wysoką jakość i profesjonalizm świadczonych usług.


Zakres działalności „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. to:

  • holowania portowe

  • holowania pełnomorskie

  • cumowania statków

  • przeładunki sztuk ciężkich przez dźwig pływający – do 63 ton

  • lodołamanie

  • przewozy pasażerskie

  • obsadzanie statków własnymi załogami 


Pozostajemy do Państwa dyspozycji przez całą dobę, bez względu na warunki pogodowe.
 


W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt e-mailowy

lub telefoniczny.

 

tel: +48 (58) 343-65-40

wuz@portgdansk.pl

 

Szczegółowe dane znajdują się w zakładce KONTAKT

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY